Witraż Tiffany - nazwa powstała od nazwiska jego twórcy, L.C. Tiffany’ego, amerykańskiego artysty, tworzącego na początku XX wieku.
Technika polega na oklejaniu elementów szklanych witraża taśmą miedzianą a następnie łączeniu ich cyną. Daje to możliwość wykonania finezyjnego rysunku w szkle. Do wykonania takich witraży używamy głównie szkieł amerykańskich z hut: SPECTRUM, UROBOROS, KOKOMO, WISSMACH.
Witraż tradycyjny to wycięte według szablonu szkła łączone profilami ołowianymi, często patynowane lub z malowanymi scenami sakralnymi, motywami roślinnymi i zwierzęcymi.
Do wykonania witraży tradycyjnych używamy pięknego, dmuchanego szkła polskiego,
a także dobieramy szkła z innych hut o nieregularnej fakturze imitującej szkło wykonane ręcznie.
Większość witraży, które powstają w naszej pracowni projektujemy sami lub przy współpracy architektów. Wykonujemy też witraże z projektów powierzonych.
Witraż ma wielorakie zastosowanie we współczesnym wnętrzu. Występuje jako
jeden z elementów większej całości lub jest punktem centralnym, obrazem, nadającym niepowtarzalny charakter przestrzeni.
Stosowany w oknach, może zastąpić niechciany widok, albo osłonić wnętrze, dodając mu intymności. Zastosowanie odpowiedniej faktury szkła i koloru pozwala często osiągnąć interesujące efekty.
W obecnej dobie, kiedy rynki zalane są masową produkcją, większość z nas poszukuje przedmiotów, które mają znamiona indywidualności. Jednym z takich przedmiotów jest witraż.